Novinky

Stanislav Řezáč a Visma Ski Classics

11.03.2019
11.3.2019

Po svém 6. místě na 95. Vasově běhu ve Švédsku a získání bodů za sprinterskou prémii na Evertsbergu minulou neděli se Stanislav Řezáč pohybuje v první dvacítce celkového pořadí mužů. V nedělním závodě volnou technikou ve švýcarském Engadinu bude barvy teamu hájit Klára Moravcová.

Vasák je extrém po všech stránkách a byl jím i letos. 90 km při sněžení, v silném větru a špičkové konkurenci důkladně prověřilo formu všech, kdo se na trať vydali,“ říká český matador vytrvaleckých běžkařských závodů. „Potěšila mne prémie za Evertsberg a konečné 6. místo považuju za úspěch. Jednadvacátý start, přibližně o deset let mladší soupeři nebo závěrečná týmová taktika, která podpořila vítěze Berdala – myslím, že jsme si jako Slavia pojišťovna SPORT TEAM neodvezli ze Švédska žádnou ostudu.“

Dalším podnikem Visma Ski Classics, který odstartuje již v neděli 10. března 2019, je čtyřicetikilometrový maraton ve švýcarském Engadinu. V rámci Ski Classics se jedná o malou revoluci – jedná se totiž o jediný závod, kde se kromě klasické techniky běhu připouští i technika volná.

„Jsem rád, že v dresu Slavia pojišťovna SPORT TEAMu bude v Engadinu startovat Klára Moravcová. Právě pro její bruslařské schopnosti a zkušenosti s prostředím závodů světového formátu by jí ten závod měl sedět a my z týmu jí samozřejmě budeme držet všechny palce,“ říká majitel Slavia pojišťovny a iniciátor jejího SPORT TEAMu Pavel Sehnal.

Stanislav Řezáč dnes odjíždí trénovat na další podnik prestižního Visma Ski Classics klasickou technikou. Tím je Birkebeinerrennet, který již za dva týdny přivítá na startu trati dlouhé 54 km běžce, kteří dorazí do místa jeho konání – Lilehammeru v Norsku. „Stejně jako Jizerská padesátka, Vasův běh, Engadin a další podniky Ski Classics je i Birkebeinerrennet oslavou lásky k jedné stopě. Svátkem všech, kdo vyznávají aktivní a sportovní způsob života. Právě ten je tím primárním, co jako Slavia pojišťovna SPORT TEAM podporujeme a podporovat nadále budeme. A nejen na lyžích,“ dodává Pavel Sehnal.

Visma Ski Classics – kalendář nadcházejících závodů

Engadin Skimaraton     10. 3. 2019       42 km volnou technikou              Maloja-S-Chanf, Švýcarsko

Birkebeinerrennet          16. 3. 2019       54 km klasickou technikou        Rena-Lillehammer, Norsko

Reistadlopet                    6. 4. 2019       50 km klasickou technikou        Setermoen-Bardufoss, Norsko

Ylläs-Levi                       13. 4. 2019       70 km klasickou technikou        Ylläs-Levi, Finsko

Další informace o sportovních a společenských aktivitách Slavia pojišťovna SPORT TEAMu naleznete na   www.slaviapojistovnasportteam.cz

O společnosti:

Slavia pojišťovna SPORT TEAM je dobrovolnou organizací pro ty, kdo se zajímají o ochranu účastníků silničního provozu, zejména chodců a cyklistů, podporu sportu a sportovních aktivit, a v neposlední řadě o zlepšování úrovně prevence závažných onemocnění a civilizačních chorob.

Pořádáme sportovní, společenské a osvětové akce pro členy i širokou veřejnost, podporujeme vybrané sportovní aktivity a sportovce a spolupracujeme s dalšími zájmovými osobami, spolky, či orgány státní správy a samosprávy.

04.03.2019

Stanislav Řezáč se opět zapsal do historie Vasova běhu!

Číst článek
11.03.2019

Moravcová v Engadinu překvapila

Číst článek
< Zpět na archiv článků
Zde se zobrazí výsledky vyhledávání